Prodach.com.pl

PANELE DACHOWE LAMBDA

Panele dachowe LAMBDA® 2.0 to udoskonalona wersja pokryć poprzedniej generacji. Nowa oferta daje jeszcze więcej możliwości konfiguracji, a najnowsze rozwiązania technologiczne gwarantują wysoką estetykę i łatwość montażu.

Specyfikacja techniczna

Wysokość rąbkowa: 25 mm / 25 mm

Szerokość efektywna: 515 / 307 mm

Szerokość całkowita: ~547 / ~339 mm

Grubość blachy: 0,5 mm – 0,7 mm/ 0,5 mm – 0,7 mm

Min. długość arkusza: 1000 mm

Max. długość arkusza: 10 000 mm

PANELE DACHOWE LAMBDA® 2.0

Więcej możliwości i najnowsze rozwiązania technologiczne

Panele dachowe to modernistyczne formy, których piękno tkwi w minimalizmie i funkcjonalności, dlatego świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej architekturze. LAMBDA® 2.0 to produkt, który daje więcej możliwości konfiguracji, a zastosowane rozwiązania technologiczne gwarantują wysoką estetykę wykończenia.

PANELE DACHOWE LAMBDA® 2.0

Więcej możliwości i najnowsze rozwiązania technologiczne

Panele dachowe to modernistyczne formy, których piękno tkwi w minimalizmie i funkcjonalności, dlatego świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej architekturze. LAMBDA® 2.0 to produkt, który daje więcej możliwości konfiguracji, a zastosowane rozwiązania technologiczne gwarantują wysoką estetykę wykończenia.

ZAŚLEPKA COVER-CAP

Funkcjonalność i estetyka

Rozwiązaniem dodatkowo podnoszącym funkcjonalność pokrycia jest element COVER-CAP czyli zaślepki obustronne samego rąbka panelu. To również przysłowiowa “kropka nad i” w kwestii estetyki pokrycia. Zaślepki COVER-CAP zostają zagięte po instalacji pokrycia, co ukrywa widoczne wewnątrz zamka łączenie arkuszy i sprawia, że dach nawet z bliska prezentuje jednolitą, harmonijną powierzchnię.

TECHNOLOGIA BEND-LOCK

Montaż bez użycia wkrętów

Specjalne podwinięcie panelu przy części okapowej dachu maskuje i zabezpiecza krawędź ciętą oraz eliminuje konieczność montowania wkrętów.

LAMBDA® 2.0 – DOBIERZ DO SWOICH POTRZEB

Dwie szerokości panelu, cztery rodzaje profilowania

LAMBDA® 2.0 dostępna jest w dwóch szerokościach panelu (515 mm oraz 307 mm – szerokości efektywne) i czterech rodzajach profilowania, co pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb konkretnego budynku.

DOSTĘPNE OPCJE

PROFILOWANIE MICRO-RIB [M]

Panel dachowy LAMBDA® 2.0 z mikroprofilowaniem wzdłużnym MICRO-RIB i wycięciem pod zagięcie bądź z zagięciem BEND-LOCK.

PRZETŁOCZENIE TYPU [R]

Panel dachowy LAMBDA® 2.0 z podwójnym przetłoczeniem półokrągłym i wycięciem pod zagięcie bądź z zagięciem BEND-LOCK.

PRZETŁOCZENIE TYPU [T25]

Panel dachowy LAMBDA® 2.0 z podwójnym przetłoczeniem trapezowym i wycięciem pod zagięcie bądź z zagięciem BEND-LOCK.

POWIERZCHNIA BEZ PRZETŁOCZEŃ [P]

Panel dachowy LAMBDA® 2.0 z płaską powierzchnią i wycięciem pod zagięcie bądź z zagięciem BEND-LOCK.

Akcesoria

MEMBRANA DACHOWA WYSOKOPAROPRZEPUSZCZALNA

Membrany dachowe są stosowane jako warstwy wstępnego krycia pod pokryciami dachów pochyłych. Zapobiegają przedostawaniu się do termoizolacji i konstrukcji dachu podwiewanych tam opadów: deszczu i śniegu.

SILIKONY

Silikiony dekarskie to specjalna masa silikonowa przeznaczona do wykonywania elastycznych uszczelnień połączeń blach, obróbek, rynien itp.

OKNA DACHOWE

Okna dachowe – wykorzystanie oferowanych przez nas okien dachowych pozwala na zagospodarowanie poddaszy, gwarantując ich pełne doświetlenie.

TAŚMA KALENICOWA

Taśma kalenicowa stosowana jest do uszczelniania gąsiorów wentylowanych pokryć dachów skośnych leżących na łatach i kontrłatach. Mocuje się ją na kalenicach oraz narożach, pod gąsiorami, na ułożone już pokrycia. Taśma zapewnia dobre warunki wentylacji połaci i zabezpiecza przed wnikaniem wody (śniegu, deszczu), oraz pyłu i kurzu pod pokrycie.

KOMUNIKACJA DACHOWA

Zaprojektowany dla profilowanych pokryć dachowych, wykonany ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo. Zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp do kominów, anten i innych elementów wymagających przeglądów lub konserwacji.

SYSTEM RYNNOWY INGURI®

Zastosowanie właściwego systemu rynnowego umożliwia efektywne odprowadzanie wody z pokrycia dachowego, co ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i funkcjonalności. Chroni też elewację budynku przed szkodami powodowanymi przez wilgoć.

LAKIERY ZAPRAWKOWE

Lakiery zaprawkowe stosowane są do zabezpieczenia krawędzi ciętych oraz ewentualnych uszkodzeń powłoki pokrycia powstałych podczas montażu. Poza funkcją ochronną pozwalają utrzymać najwyższą estetykę pokrycia dachowego.

Powłoki i kolorystyka