Prodach.com.pl

OBRÓBKI BLACHARSKIE

Gąsiory i obróbki blacharskie są nieodłącznym elementem każdego prawidłowo wykonanego pokrycia. Zabezpieczają przed podciekaniem i podwiewaniem, a jednocześnie dzięki nim dach zyskuje na estetyce.

Obróbki wykonywane są z blach posiadających identyczną paletę powłok i barw jak w przypadku pokryć dachowych. Poza standardowymi obróbkami przedstawionymi poniżej możemy wykonać obróbkę lub parapet na indywidualne zamówienie.

WIATROWNICA I

Wiatrownica to obróbka blacharska, zamykająca brzegową krawędź dachu. Osłania płaszczyzny zewnętrznej deski (lub krokwi) przed warunkami atmosferycznym i wpływa na estetykę wykończenia pokrycia dachowego.

WIATROWNICA II

Wiatrownica to obróbka blacharska, zamykająca brzegową krawędź dachu. Osłania płaszczyzny zewnętrznej deski (lub krokwi) przed warunkami atmosferycznym i wpływa na estetykę wykończenia pokrycia dachowego.

WIATROWNICA III

Dwuczęściowy element brzegowy dachu składający się z rynienki spływowej oraz górnej wiatrownicy.

WIATROWNICA III – LAMBDA 2.0

Element brzegowy dachu charakteryzuje się estetycznymi przetłoczeniami bocznymi.

GĄSIOR IZI

Gąsior IZI to najnowszy produkt, o nienagannym, nowoczesnym designie, dedykowany idealnie płaskiej modułowej dachówce blaszanej IZI.

GĄSIOR ZET

Gąsior ZET jest obróbką blacharską wieńczącą pokrycie dachu w kalenicy, dedykowaną modułowej dachówce blaszanej ZET

GĄSIOR BARYŁKOWY

Gąsior baryłkowy to obróbka blacharska wieńcząca pokrycie dachu w kalenicy.

GĄSIOR BARYŁKOWY SZEROKI

Gąsior baryłkowy szeroki stosowany jest do wykończenia kalenicy dachu, nadaje mu monumentalnego i ciężkiego wyglądu. Odpowiada za uszczelnienie.

GĄSIOR TRAPEZOWY

Gąsior trapezowy jest obróbką blacharską wieńczącą pokrycie dachu w kalenicy. Jego zadaniem jest uszczelnienie, jak również estetyczne wykończenie kalenicy dachu. 

ZAKOŃCZENIE GĄSIORA

Zakończenie gąsiora stanowi denko, jest ono elementem zabezpieczającym oraz maskującym, dopełniając estetyki wykończenia.

DENKO GĄSIORA BARYŁKOWEGO

Denko gąsiora baryłkowego to element zamykający zakończenie szczytowych gąsiorów.

RYNNA KOSZOWA

Rynna koszowa to obróbka blacharska, zapewniająca odbiór i odprowadzanie wody deszczowej do rynny z dwóch niezależnych połaci dachu, stykających się w tzw. koszu.

PAS NADRYNNOWY

Pas nadrynnowy to obróbka blacharska zamykająca przestrzeń pomiędzy rynną a pokryciem dachu. 

UNIWERSALNY PAS PODRYNNOWY / PRZEDŁUŻENIE WIATROWNICY

Uniwersalny pas podrynnowy charakteryzuje się specjalnym dolnym zagięciem, które służy jednocześnie do zamknięcia podbitki dachowej. 

LISTWA OKAPU

Obróbka blacharska zapewniająca odprowadzenie skroplin z membrany dachowej do rynny (w przypadku haków doczołowych) lub poza pas podrynnowy (w przypadku haków nakrokwiowych)

OBRÓBKA PRZYŚCIENNA

Obróbka przyścienna zamyka krawędź dachu. Stanowi estetyczne wykończenie pokrycia i uszczelnia miejsce styku dachu ze ścianą.

OBRÓBKA PRZYŚCIENNA Z LISTWĄ DYLATACYJNĄ

Dwuczęściowa obróbka blacharska zapewniająca szczelność połączenia obróbki głównej ze ścianą. Umożliwia przesunięcia termiczne między blachami bez ich rozczelniania.

ŁĄCZNIK PANELI LAMBDA 2.0

Obróbka blacharska zapewniająca połączenie poprzeczne paneli na tak zwany zaciąg. Gwarantuje wysoką estetykę tego połączenia.

UNIWERSALNA OBRÓBKA WENTYLACYJNA

Uniwersalna obróbka wentylacyjna to produkt, który ze względu na swoją konstrukcję znajduje zastosowanie jako obróbka wentylacyjna dla pokryć wykonanych z wykorzystaniem modułowych i kompaktowych dachówek blaszanych, dodatkowo stanowiąc dla nich profil startowy. 

ŚNIEGOŁAP

Bariera śniegowa, nazywana również śniegołapem ma za zadanie zatrzymać śnieg osuwający się z połaci dachu.