Prodach.com.pl

STALOWE SYSTEMY RYNNOWE INGURI® 125/87 ORAZ 150/100

STALOWE SYSTEMY RYNNOWE INGURI® 125/87 ORAZ 150/100

Zastosowanie właściwego systemu rynnowego umożliwia efektywne odprowadzanie wody z pokrycia dachowego, co ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i funkcjonalności. Chroni też elewację budynku przed szkodami powodowanymi przez wilgoć.

Systemy INGURI® 125/87 i 150/100 są kompletnymi systemami rynnowymi produkowanymi z najwyższej jakości stali powlekanej organicznie lub powłokami metalicznymi Aluzinc. Wszystkie elementy systemów zostały zaprojektowane w sposób zapewniający poprawne spasowanie i łatwość oraz szybkość montażu systemu. Kształt i głębokość rynien zapewniają skuteczne odprowadzenie wody nawet podczas intensywnych i długotrwałych opadów.

Dostawcami materiału do produkcji rynien INGURI® są renomowane koncerny stalowe dostarczające najwyższej jakości stal w postaci blach Aluzinc, ocynkowanych i powlekanych stanowiący materiał wsadowy do produkcji rynien.

Staranny dobór dostawcy materiału wsadowego ma zasadniczy wpływ na jakość i trwałość produktu. Wyraża się to jego odpornością na korozję i przebarwienia koloru. Dlatego systemy rynnowe INGURI® objęte są długoletnią gwarancją.

Rynna

Kształt rynny systemów INGURI® został specjalnie zaprojektowany aby zapewnić wysoką skuteczność w odprowadzaniu wody z opadów. Posiada dużą głębokość i odpowiednie wyprofilowanie aby nawet podczas intensywnych opadów efektywnie odbierać wodę z połaci dachowej bez ryzyka przelania. Produkujemy rynny w standardowych długościach 4 m i 3 m. Inne długości dostępne są na indywidualne zamówienie.

Narożnik zewnętrzny i wewnętrzny

Estetyczne i funkcjonalne połączenie rynien w narożach budynku zapewniają narożniki. Nasza oferta obejmuje narożniki: zewnętrzny oraz wewnętrzny o standardowym kącie 90°, jak również wersje o kącie 135°.

Podciąg rynny

Podciąg rynny Element pozwalający na dodatkowe zamocowanie rynny do konstrukcji dachu. Zapobiega odkształceniom bądź zerwaniu się rynny na skutek dużego obciążenia np. w wyniku zsuwania się zwałów śniegu z dachu.

Osłona narożnika

Osłona zapobiega przelewaniu się wody przez narożnik. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zamontowana jest do narożnika wewnętrznego, który przyjmuje duże ilości wody z rynny koszowej. Pełni też rolę ozdobną.

Zaślepka rynny

Element służący do zamknięcia rynny na jej końcach. Oferowana zaślepka ma dużą głębokość i dodatkowo wyposażona jest w uszczelkę.

Łącznik rynien

Poszczególne odcinki rynny lub rynnę z narożnikiem łączy się za pomocą dedykowanego łącznika. Systemy INGURI® zaopatrzone zostały w łączniki klamrowe (mechanizm zatrzaskowy) zapewniające mocne i trwałe łączenie przy szybkim i prostym montażu. Standardowe wyposażenie łącznika w uszczelkę gwarantuje szczelność połączenia, a wykonanie elementu z blachy o identycznych kolorach jak pozostałe części systemu zapewnia wysoką estetykę. Łącznik standardowo wyposażamy w stabilizator dodatkowo usztywniający łączenie.

Odpływ rynny

Odpływ odbiera wodę z rynien i kieruje ją do rury spustowej. Konstrukcja oraz właściwy montaż tego elementu w dużym stopniu wpływa na funkcjonalność całego systemu odwadniającego. Odpływ rynny systemu INGURI® jest bardzo dobrze spasowany z pozostałymi elementami co zapewnia szczelny i solidny montaż.

Kolanko rury spustowej 

Kolano rury spustowej pozwala na wyprofilowanie systemu rynnowego do kształtu pokrycia dachowego i elewacji. Oferowany produkt wygięty jest pod kątem 63°.

Rura spustowa

Rury spustowe systemów INGURI® posiadają przekrój fi=87 mm oraz fi=100 mm, a standardowe długości to 3 m i 1m. Odprowadzają one wodę w dół elewacji. Mocowanie do elewacji odbywa się za pomocą dedykowanych obejm zapewniających odpowiedni dystans od ściany budynku.

Rewizja

Element ten zatrzymuje oraz umożliwia usunięcie zanieczyszczeń wpadających do systemu rynnowego wraz z wodą, takich jak liście, pióra, drobne gałęzie. Pomaga to zachować drożmość systemu, a w efekcie jego pełną funkcjonalność.

Trójnik

Jeżeli zachodzi konieczność odprowadzenia wody z dwóch rur spustowych do jednej wylewki zastosować należy trójnik. Nasz produkt dodatkowo pozwala na korektę konta nachylenia dołączanej rury co w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza montaż.

Wylewka

Elementem wyjściowym systemu rynnowego jest wylewka, która odprowadza wodę z rury spustowej. Oferowany produkt posiada kąt 63°.

Mufa

Rury spustowe łączone są za pomocą mufy. Staranne wykonanie tego elementu sprawia, że nie ma ryzyka przeciekania w miejscu łączenia.

Obejma rury / Obejma rury do dybla

Nasza oferta obejmuje dwa typy obejm: posiadające otwory montażowe pod dowolnie wybrany rodzaj zamocowań oraz wyposażone w dedykowany łącznik wbijany standardowo dostępny w czterech długościach: 80, 120, 160 oraz 200 mm.

Dyble do obejmy

Dostarczamy dyble do obejm w czterech długościach: 120, 160, 200 oraz 250 mm.

Haki rynnowe

Haki rynnowe to bardzo istotny element systemu rynnowego. Ich jakość i wytrzymałość decyduje o trwałości systemu i jego prawidłowym funkcjonowaniu. Nasza oferta to dwa rodzaje haków w kilku wariantach długości co pozwala na wybór optymalnego rozwiązania do rodzaju pokrycia i konstrukcji dachu. Hak nakrokwiowy w wersjach 70, 160, 210, 300, hak doczołowy.

Powłoki i kolorystyka